Film List

2018

Squadron 303 (Dywizjon 303)

2017

A Heart of Love (Serce miłości)
All for Poland – Zamosc Uprising 1942-1944 (Wszystko dla Polski – Powstanie Zamojskie 1942-1944)
Amok
Animals (Zwierzęta)
Bikini Blue
Blue Inventor
Bodo
Butterfly Kisses
By Stanley for Stanley (Film dla Stasia)
Call Me Rico (Mów mi Rico)
Close (Blisko)
Cursed (Wyklęty)
Frank O´Hara – Mayakovsky
Fuego
Happy Birthday
In the Woods, Fields, on Water, in the Air, Local Creatures Bring Fear (Straszydła rodzime wśród lasów na wodach na polach na wietrze)
Letters from Russia (Listy z Rosji)
Loving Vincent (Twój Vincent)
Madness
May Fifteenth in Paris (Le Quinze Mai à Paris)
My Pretty Pony (Kucyk)
O Mother! (O matko! )
On the Road (Na drodze)
Paradigm
Rage (Wściekłość)
Spitfire Liberator: The Alex Herbst Story (Alex Herbst: na zawsze pilot)
Spoor(Pokot)
Stars (Gwiazdy)
The Arrival (Przyjazd)
The Art of Loving: The Story of Michalina Wislocka ( Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej)
The Cousin (Kuzynka)
The Cucule (Kukoles)
The End of My World (Mój koniec świata)
The Event Horizon (Horyzont zdarzeń)
The Fairy Tale Land – An Apple and an Orange (W krainie basni – Jabłko i pomarańcza)
The Man Who Snuck into Auschwitz: Witold Pilecki
The Reconciliation (Zgoda)
The Son of Snow Queen (Syn królowej śniegu)
The Tower (Wieża)
The Twisted Doll
To the Last Tree Standing (Do ostatniego drzewa)
Voyage, Voyage

2016

A Simple Story About Murder (Prosta historia o morderstwie)
A Worried Man (Strapiony mężczyzna)
Adaptation (Adaptacja)
Afterimage (Powidoki)
All These Sleepless Nights (Wszystkie nieprzespane noce)
Beside Oneself (Wyjde z siebie)
Blind Date
Blindness (Zaćma)
Breathe
Brexit
Broken Tale
Brother Karel
Close Ties (Więzi)
Clean
Communion (Komunia)
Constructor (Konstruktor)
Cosmos (Kosmos )
Debut (Debiut )
Dreary Taming (Ponura tresura)
E-Viction (eX_misja)
Education (Nauka)
Evil Deeds (Złe uczynki)
Fall of Icarus (Upadek Ikara)
Foreign Body (Ciało obce)
Forest, 4AM (Las, 4 rano)
Fragment
Game On (#Wszystkogra)
Generations (Pokolenia)
Great News (Świetne wieści)
Grief
Gyros Dance
Hatred (Wołyń)
Hav No Fear
Hot and Cold (Ciepło-zimno)
Humble Servants (Slugi boże)
I, Olga Hepnarova (Ja, Olga Hepnarova)
I’ve Got You (Mam cię)
Infokind
Interval of Light (Interwał swiatła)
Jonathan
Kamper
Lethargy (Letarg)
Little Jakub (Mały Jakub)
Locus
Madagascar. Our Disappearing World (Madagaskar. Mapa ginącego świata)
Memories of Summer (Wspomnienie lata)
Mice and Rats (Myszy i szczury)
Mirrors (Lustra)
My First Time in My Life (Mój pierwszy raz)
My Marylin
Once Upon a Line
Penciless Case (Piórnik)
Planet Single (Planeta Singli)
Polonaise (Polonez)
Right Side of Cello (Wariacja na wiolonczelę solo)
Romantik
Save the Bees
Splash (Plum)
Stay (Pozostać)
Suffer
Summer (Lato)
The Broken Man
The Bureau
The Convoy (Konwój)
The Crystal Girl (Kryształowa dziewczyna)
The Doctor is in
The Erlprince (Królewicz Olch)
The Goods (Towar)
The Happiness of the World (Szczęście swiata)
The High Frontier (Na granicy)
The Introduction of Christianity A.D. 965 (Zaprowadzenie chrzescijaństwa R.P. 965)
The Last Family (Ostatnia rodzina)
The Night Shift (Nocna Zmiana)
The Playground (Plaz zabaw )
The Race(Wyścig)
The Shuysky Tsars at the Warsaw Seym (Carowie Szujscy na sejmie warszawskim)
The Story of Swarm (Roj) or You Hear Better Underground (Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać)
The Stradivari
The Wizard of U.S. (Czarnoksiężnik z krainy U.S)
Three Conversations on Life (Trzy rozmowy o życiu)
Traces of Ephemeral (Ślady ulotne)
Two Worlds (Dwa światy)
Unfortune Teller (Czarnowidzka)
United States of Love (Zjednoczone stany miłości)
Urban Cowboys (Miejscy kowboje)
Welcome Homo
What’s the Color of Love (Jakiego koloru jest miłość)
Women Collection (Kolekcja sukienek)

2015

11 Minutes (11 Minut)
6 Years Later (6 lat później)
A Documentary Film (Dokument)
A Good Day (Dobry dzień)
A Grain of Truth (Ziarno prawdy)
A Long Time Ago in Silesia (Dawno temu na Śląsku)
A Miracle of Hanukkah
Against Night
All These Voices
Anatomy of Evil (Anatomia zła)
Antek
Artworkers
Asshole (Dupek)
Bathed (Skąpani)
Black Volga (Czarna wolga)
Body (Ciało)
Brothers (Bracia)
Call Me Marianna (Mów mi Marianna)
Carte Blanche
Charon
Chemo (Chemia)
Cosmos (Kosmos)
Cotton Candy (Wata cukrowa)
Creatures (Kreatury)
Debut – Love (Debiut – miłość)
Disco Polo
End of The World (Koniec swiata)
Fatum
First (Pierwsze)
Food Chain Complexity in Afforested Grounds (Lancuchy pokarmowe terenów zalesionych)
Geisha (Gejsza)
Grandma’s Day (Dzień babci)
Hangover (Kac)
Home (Dom)
Homeless (Bezdom)
Inka
It Happened Again
It’s Now or Never (Teraz albo nigdy)
Journey To Rome (Droga do Rzymu (Cesta do Rima))
Jurek
Karbala
Karski
Karski & The Lords Of Humanity (Karski i władcy ludzkości)
King Of Life (Król życia)
Kosciuszko: A Man Ahead of His Time
La Etiuda
Laboratory (Laboratorium)
Life Must Go On (Zyć nie umierać)
Lila
Luna
Messiah
My Paintings are a Little Bit Gray (Moje obrazy są jakieś szare)
My Place (Moje miejsce)
Object (Obiekt)
One Last Time (Raz jeszcze)
Perfect Killing
Persona Non Grata (Sugihara Chiune)
Poly (Poli)
Pussy (Cipka)
Queen of Spades
Shadows
Silence (Cisza)
Strange Heaven (Obce niebo)
Talk to Me (Mów do mnie)
Tenants (Lokatorki)
Tenderness (Czułość)
The Dogcatcher (Hycel)
The Eccentrics. The Sunny Side of the Street (Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy)
The Exam (Egzamin dojrzałosci)
The Here After (Intruz)
The Innocents (Niewinne)
The Lure (Córki dancingu)
The Red Spider (Czerwony pająk)
The Tenants (Lokatorki)
The Touch of an Angel (Dotknięcie anioła)
These Daughters of Mine (Moje córki krowy)
This Looks Like Tomorrow
Toast
Walpurgis Night (Noc Walpurgi)
Warsaw by Night
What I Want (To, czego chcę)
Wilczur
WWJD. The Journey Continues

2014

A Blue Room (Niebieski pokój)
A Dream of Warsaw (Sen o Warszawie)
Aldona
All About My Parents (Pani z przedszkola)
An Artist and a Son
Andrew (Endrju)
Awaken
Black
Bobo’s Metaporphoses (Gucio zaczarowany)
Broken
Bunny
But She’s Nive
Camping (Kemping)
Chester
Children Calling (Dzieci dzwonią)
Close-Ups (Zbliżenia)
Disappearance (Nie]obecność)
Endemit’s Greed (Łakomstwa Endemit)
Entanglement
Entropy(Entropia)
Fanciful (Piąte: Nie odchodź)
Fighter’s Room
Foreign Body (Obce ciało)
From Bed Thou Arose (Z łóżka powstałeś)
God Bless You (Bóg zapłać)
Gods (Bogowie)
How To Rob a House
Human Parasite (Glista lucka)
I’m a Pole (Jestem Polakiem)
Interruption (Przerwanie)
It’s Quite True! (To pewna wiadomość!)
Jack Strong
Limbus Chelonidum
Little Crushes (Małe stłuczki)
Loop
Making a Scene
Merry-Go-Round (Karuzela)
Miss HIV
Mother Earth (Matka ziemia)
My Brother’s Spirit
My Friend the Enemy (Mój przyjaciel wróg)
No Matter How Hard We Tried (Między nami dobrze jest)
Pinky (Mały palec)
Post Mortem
Red, Blue, and Purple
Rivers (Rzeki)
Sapphire
Secret Sharer
Something Better to Come (Nadejdą lepsze czasy)
Sophie Seeks 7 (Facet (nie)potrzebny od zaraz)
Starting Point (Punkt wyjścia)
Stones for the Rampart (Kamienie na szaniec)
Strong Coffee Isn`t That Bad (Mocna kawa wcale nie jest taka zła)
Summer 2014 (Lato 2014)
Superunit (Superjednostka)
The Bartender (Barman)
The Cabaret of Death (Kabaret śmierci)
The Citizen (Obywatel)
The Crow (Wrona)
The Heart and the Sweetheart (Serce, serduszko)
The Mighty Angel (Pod Mocnym Aniolem)
The Only Way (Jedyne wyjscie)
The Shadow Forest (Las cieni)
The Vigilante
The Wings (Skrzydła)
The Word (Obietnica)
Three Every Hour (Trzy na godzine)
Two Elements (Dwa żywioly)
Vanitas
Warsaw 44 (Miasto 44)
Warsaw Uprising (Powstanie Warszawskie)
Waterline (Jeziorak)
WheRe´tHe gHosTs gO? (Gdzie się podziały duchy?)

2013

A Diary of a Journey (Dziennik z podróży)
A Little Poland in India
A Memory of Last Summer (Wspomnienie poprzedniego lata)
Alert Cinema
An Incredibly Elstic Man (Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek)
Beach (Plaza)
Black Box (Czarna skrzynka)
CANADIAN DRESSES (Kanadyjskie sukienki)
CASPARADE (Kacperiada)
DAYDREAM OF THE SLEEPWALKER (Sen lunatyka)
Deceived (Oszukane)
Dr. Jayy
Ex Animo
Field of Dogs (Psie pole)
FLOATING SKYSCRAPERS (Płynace wieżowce)
FRIENDS AT 33 RPM (Przyjaciele na 33 obroty)
GABRIEL.
HAPPY DAYS (Kolorowe dni)
HEAVY MNETAL
Ida
In the Name of (W imię…)
Joanna
LAST FLOR (Ostatnie piętro)
Life FEELS GOOD (Chce sie żyć)
LOST SENSES (Zmysly prysly)
Madame Curie (Opera)
Moonshine
My Name is Asia
My Pole (Moj biegun)
OLD HAVANA AND THE GREAT PIMP OF SAN ISIDRO
ONCE MY Mother (Niegdys moja matka)
ONE WAY TICKET TO THE MOON (Bilet na ksiezyc)
Paderewski: Man of Action, Success and Fame (Paderewski, czlowiek czynu, sukcesu i slawy)
Papusza
People on the Bridge
Persistence
Pill Girl
Pochleba
Pre Mortem
Santa Rosa
SIBERIAN EXILE (Syberiada polska)
SOMETIMES I DREAM I’M FLYING (Czasami snie, ze latam)
Spider and Flies (Pajak i muchy)
SUCH A LANDSCAPE (Taki pejzaz)
THE 128th RAT (128. szczur)
THE BIG LEAP (Wielki skok)
THE CLOSED CIRCUIT (Uklad zamkniety)
THE EASTER CRUMBLE (Mazurek)
THE FOURTH PARTITION: CHICAGO (Czwarty zabor: Chicago)
THE HOLY SINNER (Wybraniec)
THE KISS (Pocalunek)
THE Mother (Matka)
THE SECRET OF WESTERPLATTE (Tajemnica Westerplatte)
THE TENEMENT BUILDING (Kamienica)
THE VULTURE (Sep)
Them (One)
To Forgive All Evil (Wybaczyć wszelkie zło)
To Thz Heart (Do serca twego)
Toto
Traffic Department (Drogowka)
Venus in Fur
Volcano(Wulkan)
Walesa. Man of Hope (Wałęsa. Człowiek z nadziei)
Yiegenort

2012

All Souls’ Day  (Świeto zmarłych)
Anatema
Babz Blues
Bear Me
Beauty and the Breast
Big Love
BLINKY & ME
CARETAKER MARIAN’S PROBLEMS (Potencjalne problemy dozorcy Mariana)
Christmas Eve (Wigilia)
Closing Bell
CONTROL SAMPLE (Próba kontrolna)
DEFENSE MECHANISM (System obronny)
FELIX, NET & NIKA AND THEORETICALLY POSSIBLE CATASTROPHE (Felix, Net i Nika oraz teoretycznie mozliwa katastrofa)
FLYING BLIND (Zaslepiona)
FREESTYLE Life (Zycie stylem dowolnym)
FUCK FOR FOREST
I LOVE A HOOLIGAN (Miłosc bez ustawki)
IMAGINE
IN THE MOONLIGHT (W swietle ksiezyca)
It|s a Perfect Night for a Suicide (Od pełni do pełni)
KNINTH FLOOR
LASTING (Nieutulone)
LOSE TO WIN (Nad zycie)
Loving (Miłość)
LULLABY (Kolysanka)
MAN AT WAR (Wirtualna wojna)
MANHUNT (Oblawa)
MUNDIAL. THE HIGHEST STAKES (Mundial. Gra o wszystko)
My Father’s Bike (Moj rower)
NAKED SOLES
SHAMELESS (Bez wstydu)
SILENCE (Cisza)
STEVEN AND THE BEETLE (Stefan i Zuczek)
STORM (Sztorm)
SURVIVE AFGHANISTAN (Przezyc Afganistan)
THE BALLERINA AND THE ROCKING HORSE
THE CANON OF POLISH FAIRYTALES (Kanon basin polskich)
THE CHANGE (Zmiana)
THE DAY OF THE SIEGE: SEPTEMBER ELEVEN 1683 (Bitwa pod Wiedniem)
THE DESIGNER (Konstruktor)
THE FIFTH SEASON OF THE YEAR (Piata pora roku)
THE FOURTH DIMENSION
THE FULL SUN (Slonce w pelni)
THE GIRL FROM THE WARDROBE (Dziewczyna z szafy)
THE GOLDEN AGE
THE GOVERNANCE OF LOVE (O rządach miłości)
THE LORD OF THE CARPATHIANS (Niedźwiedź. Władca gór)
THE MYSTERY OF THE MALAKKA MOUNTAIN (Tajemnica góry Malakka)
THE PHOTOGRAPH (Zdjecie)
THE PURPLE STORY (Purpurowa opowiesc)
THE RAILWAY WATCHMAN (Droznik)
Tjhe Secret (Sekret)
TO KILL A BEAVER (Zabic bobra)
Velocity
VIVA BELARUS (Zywie Bielarus)
WHERE IS HARRY? (Gdzie jest Henio?)
WITHOUT A SHADOW
WOLF’S CLOTHING (Poki wilk syty)
WOMEN’S DAY (Dzien kobiet)
YOU ARE GOD (Jestes Bogiem)
YUMA

2011

3 DAYS OF FREEDOM (3 dni wolnosci)
4:13 TO KATOWICE (4.13 do Katowic)
80 MILLION (80 milionow)
A FAREWELL TO THE LITTLE WARRIOR (Pozegnanie malego wojownika)
A FISHERMAN AT THE BOTTOM OF THE SEA (Rybak na dnie morza)
A MODERN DAY MATCHMAKING AFFAIR
AMIGOS FOREVER (Kolezanki)
Balanco
BEAUTIFUL PEOPLE
BLACK THURSDAY (Czarny czwartek. Janek Wisniewski padl)
COURAGE (Wymyk)
CRULIC – THE PATH TO BEYOND (Droga na druga strone)
Day Job
DECRESCENDO
DRAWN FROM MEMORY (Portret z pamieci)
ELLES (Sponsoring)
ENTANGLEMENT (Uwiklanie)
FEAR OF FALLING (Lek wysokosci)
FOR THE GOOD BEGINNING (Na dobry poczatek)
FRICTION (Zgrzyt)
FROZEN STORIES (Opowiesci z chlodni)
GOOD NEWS BAD NEWS
GOODNESS, BEAUTY AND TRUTH (Dobro, piekno i prawda)
IN DARKNESS (W ciemnosci)
IN THE Name OF THE DEVIL (W imieniu diabla)
LETTERS TO SANTA (Listy do M.)
LITTLE POSTMAN (Maly listonosz)
LOOK AT ME (Popatrz na mnie)
LUMBERJACK (Drwal)
MAN, CHICKS ARE JUST DIFFERENT (Baby sa jakies inne)
MY AUSTRALIA (Moja Australia)
MY Name IS KI (Ki)
MYSTERY PLACE (Lesne Doly)
NORMAL PEOPLE (Ludzie normalni)
ONCE THERE WAS A KING (Byl sobie krol)
ORANGES (Pomaranczarka)
PATH TO GLORY
REDCURRANTS (Porzeczki)
REHAB (Odwyk)
ROOMS
ROSA (Roza)
RYSZARD
SCARECROW (Strach na wroble)
SHTETLS (Swietokrzyskie sztetle)
SLEEPINCORD (Snepowina)
Sponge Ideas
Stigma (Pietno)
SUICIDE ROOM (Sala samobojcow)
THE BALLAD OF NAMELESS JO (Ballada o bezimiennym Joe)
THE BOXER (Bokser)
THE CONTEST (Konkurs)
THE FLYING MACHINE (Latajaca maszyna)
THE GALLERY (Galeria)
THE GAME (Gra)
THE MILL AND THE CROSS (Mlyn i krzyz)
THE WINNER (Wygrany)
WALK (Spacer)
WE WILL BE HAPPY ONE DAY (Kiedys bedziemy szczesliwi)
WHAT HAPPENS WHEN CHILDREN DON’T EAT SOUP? (Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy?)
WHY COMPETITIONS (Dlaczego konkurs )
WRITTEN IN INK (Co raz zostalo zapisane)

2010

8 STORIES, THAT HAVEN’T CHANGED THE WORLD (8 historii, ktore nie zmienily swiata)
A BRAVE SOLDIER AND THE GOLDEN DUCK (Dzielny wojak i zlota kaczka)
A PIECE OF SUMMER (Kawalek lata)
A WONDERFUL SUMMER (Cudowne lato)
ABSOLUTION
ACROSS THE LINE (Za strefa)
ALFRED SCHREYER FROM DROHOBYCZ (Alfred Schreyer z Drohobycza)
AN EXCLUSIVE (Wylacznosc)
ANIMATED HISTORY OF POLAND (Animowana historia Polski)
BABY PROJECT (Projekt dziecko)
BACK IN YOUR ARMS (Kai apkabinsiu tave)
BATTLE FOR BRITAIN
BATTLE OF GRUNWALD (Bitwa pod Grunwaldem)
BEATS OF FREEDOM
BEHIND THE POSTER (Druga strona plakatu)
CHARCOAL BURNERS (Smolarze)
CHASED (Scigany)
CHOPIN 2010 – THE SPACE CONCERT
CITY OF RUINS (Miasto ruin)
DANNY BOY
DAWN OF DARKNESS
DEEPER AND DEEPER
DOWNTOWN (Miasto Downow)
DRACULA (Drakula))
ERRATUM
ESSENTIAL KILLING
FOR MADMEN ONLY (Tylko dla oblakanych)
GLASGOW
HENIEK
HOLY BUSINESS (Swiety interes)
HOPE, LOVE & FAITH (Wiara, nadzieja i miłość)
I WON’T BE HERE TOMORROW (Jutro mnie tu nie będzie)
INTEROGATION (Presluchanie)
IRENA SENDLER: In the Name Of Their Mothers
Joanna
KOMEDA – A SOUNDTRACK FOR A Life (Komeda – muzyczne sciezki zycia)
LITTLE ROSE (Rozyczka)
LULLABY (Kolysanka)
MADE IN POLAND
MILLHAVEN
MILLION DOLLARS (1 000 000 $)
Mother TERESA OF CATS (Matka Teresa od kotow)
MYSTIFICATION (Mistyfikacja)
ODD ONE OUT (Nie ten czlowiek)
OUT OF REACH (Poza zasiegiem)
PATHS OF HATE
PIPETA
PLAYER (Hazardzista)
RAT (Szczur)
SALT
SHIVERING TRUNKS (Drzace traby)
SOME VERY UNUSUAL EVENING (Wieczor wielce osobliwy)
STAIRS (Schody)
THE CHRISTENING (Chrzest)
THE GIRL & THE HUNTER
THE LABYRINTH (Labirynt)
THE LOST TOWN OF SWITEZ (Switez)
THE MASK (Maska)
THE MOLE (Kret)
THE OFFICER’S WIFE
THE OUTCAST (Chce wstapic do policji)
THE RITE OF PASSAGE (Mała matura 1947)
THE SIMPLE STORY ABOUT LOVE (Prosta historia o miłości)
THE WHISPER (Szelest)
TOMORROW WILL BE BETTER (Jutro bedzie lepiej)
TOURNEE
TRICK
TWIST AND BLOOD
VENICE (Wenecja)
WATERDROP
WHAT CAN DEAD PRISONERS DO? (Co moga martwi jency?)
WHO WOULD HAVE THOUGHT? (Kto by pomyslal?)

2009

AFTER.Life
AFTERPARTY
ALL THAT I LOVE (Wszystko, co kocham)
AMERICAN IN COMMUNIST POLAND / Adventures of Robert Kennedy in Poland (Amerykanin w PRL)
AORTA
BAD BOYS, CELL 425
BALCEROWICZ. ALL OR NOTHING (Balcerowicz. Gra o wszystko)
BLACK (Czarny)
BORN OF THE SEA (Miasto z morza)
CASE UNKNOWN (Enen)
COPERNICUS’S STAR (Gwiazda Kopernika)
DEMOCRACY IS…
DON’T BE AFRAID OF THE DARK ROOM (Ciemnego pokoju nie trzeba sie bac)
ECOLOGIA
FOR THE RIGHT TO SPEAK UP (O prawo glosu)
FREEDOM ON THE FENCE
GENERAL NIL (General Nil)
GETTING ON (Pogodna)
GIFT FOR COMRADE EDWARD G. (Prezent dla towarzysza Edwarda G.)
GOD’S LITTLE VILLAGE (U Pana Boga za miedza)
HANOI-WARSAW (Hanoi-Warszawa)
HEADHUNTER (Nigdy nie mow nigdy)
JANEK
JANOSIK. THE TRUE STORY (Janosik. Prawdziwa historia)
JANUSZ W. CASE (Sprawa Janusza W.)
JOURNEY TO THE GREEN SHADOWS (Podroz do zielonych cieni)
KRUZENSHTERN
LAST DANCE
Life IS BEARABLE. AT TIMES (Chwilami zycie bywa znosne)
LIMO DRIVER (Limousine )
LOVE AND DANCE (Kochaj i tancz)
LOVE ON THE CATWALK (Miłość na wybiegu)
MALL GIRLS (Galerianki)
MICHAL URBANIAK. NEW YORKER OUT OF CHOICE (Michal Urbaniak. Nowojorczyk z wyboru)
MIRACLE SELLER (Handlarz Cudow))
MODJESKA-WOMAN TRIUMPHANT
MY FLESH MY BLOOD (Moja krew)
MY HOUSTON (Moje Houston)
MY POOR HEAD (Moja biedna glowa)
NEWBIE (Nowa)
NIGHT SHIFT (Nocna Zmiana)
NORTH FROM CALABRIA (Na polnoc od Kalabrii)
OPERATION DANUBE (Operacja Dunaj)
OVERBOARD (Za burta)
The Perfect Guy for My Girl (Idealny facet dla mojej dziewczyny)
PICK UP
Piggies (Swinki)
Pixels (Piksele)
POLISH EAGLETS OVER PAKISTAN (Polskie orlęta na pakistańskim niebie)
Rabbit a la Berlin (Królik po berlinsku)
Real
Sexchange (Zamiana)
Sleepwalkers (Lunatycy)
Snow White and the Russion Red (Wojna polsko – ruska)
Street Feeling
Superstring (Superstruna)
Sweet Rush (Tatarak)
That One Afternoon (Popoludnie)
The Brand New Pole (Polska nowela filmowa)
The Children of Irena Sendler (Dzieci Ireny Sendlerowej)
The City Sails On (Miasto płynie)
The Citz with No God (Miasto bez Boga)
The Confession (Spowiedź)
The Courageous Heart of Irena Sendler (Dzieci Ireny Sendlerowej)
The Dark House (Dom zly)
The Fall of an Empire (Upadek imperium)
The Fence (Ogrodzenie)
The Golden Mean (Złoty środek)
The Incident
The Kinematograph (Kinematograf)
The Last Action (Ostatnia akcja)
The Lesser of two Evils (Mniejsze zło)
The Lodger (Sublokator)
The Magic Tree (Magiczne drzewo)
The Rabbit’s Case
The Reverse (REWERS)
The Scent of Flowers Does Not Blow Against the Wind (Pod wiatr nie popłynie słodki zapach kwiatów)
The Snow Queen (Królowa śniegu)
Thesis (Teza)
Welcome to Academia
Who Keeps Company with Wolves Will Learn to Howl (Kto z kim przystaje takim sie staje)
Yoko Ono|s Cups (Fliżanki Yoko Ono)
Zero

2008

0_1_0
33 Scenes from Life (33 Sceny z życia)
A Warm Heart (Serce na dloni)
Agnieszka Holland: Director
AKA ‘Player’ (Kryptonim Gracz)
Appaloosa
Before Twilight (Jeszcze nie wieczor)
Blue (Niebieski)
Chaos in Outer Space: Where is the Moon (W odmetach kosmosu, czyli gdzie jest ksiezyc)
Chick
Commandant Edelman (Dowodca Edelman)
Depression Mon Amour (Depresja Mona Amour)
Doctor Halina (Doktor Halina)
Drowsiness (Senność)
Ego
ESMA
Evacuation (Ewakuacja)
Everything (Wszystko)
Expecting Love
Forgiveness
Four Nights With Anna (Cztery noce z Anną)
Glue (Klej)
Hellenic Poles (Helleńska Polonia)
Holodomor
Horizontal 8 (W poziomie)
House
How to Live (Jak żyć?)
Hurt
Hypnosis (Hipnoza)
I Woke Up Close To Her
I’m Fine (Ja nic nie chce)
Jan From The Tree (Jan z drzewa)
Lejdis
Lisette
Little Moscow (Mala Moskwa)
Live-Action Radio (Radioakcja)
Mai Drim
Midnight Talks (Rozmowy noca)
Mr. F (Pan F)
Mr. Kuka’s Advice (Lekcje pana Kuki)
Now and Forever (Teraz i zawsze)
Odyssey (Oszsea)
On Credit (Na kredyt)
Once Again (Jeszcze raz)
Po-lin. Slivers of Memory (Po-lin. Okruchy pamięci)
Popieluszko. Freedom is Within Us (Popiełuszko. Wolność jest w nas)
Poste Restante
Smugglers (Szmuglerzy)
Splinters (Drzazgi)
Take a Look (Popatrz)
The Corrupted (Skorumpowani)
The Dark and Silent Ones (My cichociemni, głosy żyjących)
The Enemy of State (Wróg ludu)
The Gravediggers (Grabarze)
The Highway (Szosa)
The Hour Between Night And Day (Rue de la Source)
The Loneliness of The Short-Order Cook
The Lost Time (Stracony czas)
The Offsiders (Boisko bezdomnych)
The Reliable System (Niezawodny system)
The Ruby Wedding (Rubinowe gody)
The Splinter (Drzazga)
The Training (Trening)
Three Buddies (Trzech kumpli)
Until it Bleeds
Vodka and Women (Wódeczka i panienki)
Warsaw Dark (Izolator)
Wearing a Four Cornered Cap and a Tiger Skin (W rogatywce i tygrysiej skorze)
Wroclaw’s Golgotha (Wroclawska Golgota)
Yodok Stories

2007

52 Percent (52 procent)
A Glass (Szkiełko)
Absolute Beginner (Aleja Gówniarzy)
ADM – Consequences Of War
All Will Be Well (Wszystko będzie dobrze)
Another Day (Kolejny dzień)
Aria Diva
Beyond The Horizon (Za horyzont)
Conversations with an Executioner (Rozmowy z katem)
Do Unto Others What You Would Have Them do Unto You (Nie rób drugiemu co tobie niemiłe)
Dustclouds
Everything Flows (Wszystko płynie)
Father (Ojciec)
God’s Little Garden (U Pana Boga w ogródku)
Gora’s Mountain (Góra Góry)
Hania
Henryk Wars, A Songster Of Warsaw (Henryk Wars, pieśniarz Warszawy)
Hope (Nadzieja)
If It Happens (A gdyby tak sie stało)
In Search Of A Legend (W poszukiwaniu legendy)
Justice – Please Wait… (Sprawiedliwość? Proszę czekać…)
Katyn
Krum
Louise’s Garden (Ogród Luizy)
Madame Tutli-Putli
Mr. Bready (Pan Chlebek)
Music Partisans (Muzyczna partyzantka)
Peter And The Wolf (Piotruś i wilk)
Preserve (Rezerwat)
Solo
Sometimes It’s Too Late (Bywa za późno)
Strawberry Wine (Wino truskawkowe)
Teddy’s Nightmare
Testosterone (Testosteron)
The Ark
The Credenza (Kredens)
The Diving Bell And The Butterfly (Le Scaphandre et le Papillon)
The First Day (Pierwszy dzień)
The Missing Word (Brakujące słowo)
The Runaway (Uciekinier)
The Tree (Drzewo)
The Varsovian (Warszawianka)
Time To Die (Pora umierać)
Tomorrow We´re Going to the Movies (Jutro idziemy do kina)
Tricks (Sztuczki)
Unforgettable Past (Czas przeszły niezapomniany)
Very Short Film About Love (Bardzo krótki film o miłości)
Weirdo (Dziwadło)
Whisperers (Szeptuchy)

2006

13 Years, 13 Minutes (13 lat, 13 minut)
A Boat (Łódka)
A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story
A Reverend Father Tischner And His Highlanders Philosophy (Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku)
A State Of Mind (Stan umysłu)
Arden2: City Acts without Borders
Beyond the Quear
Broadcast Rehearsal (Próba mikrofonu)
Came the Uhlans (Przybyli ułani)
Caracas
Chaos (Chaos)
Chopin’s Afterlife
Coincidence (Przypadek)
Doubles (Dublerzy)
Emily Cries (Emilka płacze)
EXIT AUTHOR (Autor wychodzi)
Extras (Statyści)
FINIS CORONAT OPUS (FINIS CORONAT OPUS)
FREEDOM IS A GOD GIVEN GIFT (Wolnośc jest darem od Boga)
Hyena (Hiena)
I See Zou Everzwhere (Widze cie wszedzie)
Immensitz of Justice (Bezmiar sprawiedliwosci)
Inland Empire
Jasminum
Karol. the Pope, the Man (Karol. Papież który pozostał człowiekiem)
Moloch
No Illusion (Bez iluzji)
Olek
PALIMPSEST (PALIMPSEST )
PIECE OF HEAVEN (Kawalek nieba)
REBIRTH OF A CHAMPION
Retrieval (Z odzysku)
SAVIOR’S SQUARE (Plac Zbawiciela)
Short Hysteria of Time (Krótka histeria czasu)
Douth/North (Południe – Północ)
The DEATH OF CAVALRY CAPTAIN PILECKI (Śmierć rotmistrza Pileckiego)
The DEVIL FROM SEVENTH GRADE (Szatan z siódmej klasy)
The DISOBEDIENT KOR (niepoKORni)
The DOGE IS BORED (Duzy sie Doży)
The Eagle Pharmacy (Apteka pod Orlem)
The Foundation (Fundacja)
The French Trick (Francuski numer)
The Great Escape (Wielka ucieczka)
The Inner Road (Droga wewnętrzna)
The Lovers of Marona (Kochankowie z Marony)
Together (Razem)
Two-Headed Dragon. Story of the Mid-War Years in Uooer Silesia (Dwuglowy smok. Architektura 20-lecia miedzywojennego na Gornym Slasku)
WE’RE ALL CHRISTS (Wszyscy jestesmy Chrystusami))
WHAT THE SUN HAS SEEN (Co slonko widzialo)
WHEN THEY COULD FLY
WHERE DO WILD STRAWBERRIES GROW? (Gdzie rosna poziomki?)
WHO NEVER LIVED (Kto nigdy nie zyl)
WILD DUCK SEASON (Sezon na kaczki)

2005

AMERICA PART TWO (Ameryka czesc druga)
ANGEL IN LOVE (Zakochany aniol)
ARTHUR SZYK – ILLUMINATOR
BETRAYAL: The BATTLE FOR WARSAW
DESTINED FOR THE BLUES (Skazany na bluesa)
Facing Up (Przebacz)
Holiday
Homo Father
I AM (Jestem)
Ichthys
Karol, a Man Who Became Pope (Karol, Człowiek który został papieżem)
Kurc
Life Is a Dream in Cinema: Pola Negri
Light (Światło)
Marco P. and the Bike Thieves (Marco P. i złodzieje rowerów)
Melodrama (Melodramat)
Oliver Twist
On the Road
Oskar
Persona Non Grata
PINK LENNON SPECS (Różowe Lenonki)
Pitbull
POPE JOHN PAUL II (Jan Pawel II)
RH Plus
SCENES FROM THE Life OF ARTHOPODES (Sceny z zycia stawonogow)
SOLIDARITY (Solidarnosc)
SURFER’S TIME (Czas surferow)
TERRA ROSA
The CALL OF THE TOAD (Wrozby kumaka)
The CIGARETTEBOX (Papierosnica)
The COLLECTOR (Komornik)
The CROSS-WAY CAFE (Rozdroze Café)
The DEVIL (Diabel)
The INHERITANCE
The Lilpop Sisters and Their Passions (Siostry Lilpop i ich miłości)
The LOVERS OF The YEAR OF THE TIGER (Kochankowie Roku Tygrysa)
The MAGNIFICENT SEVENTEEN (Siedemnastu wspanialych)
The PARISH PRIEST OF MAJDANEK (Proboszcz Majdanka)
The PERFECT AFTERNOON (Doskonale popoludnie)
The TRAVELING CINEMA (Kino objazdowe)
WALLS ARE DOORS (Sciany sa drzwiami)
WASTELAND (Ugor)

2004

AFTER THE GULAG (Apres le Goulag)
DOWN COLORFUL HILL (W dol kolorowym wzgorzem)
DRY SUMMER IN DRY VALLEY (Atrakcyjny pozna pania)
FALLEN ART (Sztuka padania)
FUTURE IN HAND
I DIDN’T WANT TO HEAR THIS QUESTION (I tego pytania uslyszec nie chcialam)
INTERROGATION (Przesluchanie)
KAZIMIERZ IS CLOSED (Kazimierz zamknięty)
LONG WEEKEND (Dlugi weekend)
MY NIKIFOR (Moj Nikifor)
Mz Summer of Love (Lato miłości)
NEVER AGAIN (Nigdy w życiu)
NIGHT CONVERSATION 2004 (Rozmawiamy 20:06 05:17)
NOSE BLEED (Krew z nosa)
NOT ENOUGH (Niedosyt)
ONE LONG WINTER WITHOUT FIRE
QUEEN OF CLOUDS (Królowa chmur)
SANDCASTLES
SPAM
THAT’S Life (Takie życie)
The CHILDREN OF LENINGRADSKY (Dzieci z Lenigradzkiego)
The INGRATE
The THIRD (Trzeci)
The UNBURIED MAN (Niepochowany)
The WELTS (Pręgi)
TULIPS (Tulipany)
VINCI
WEDNESDAY 7:58 AM (Środa 07:58)
WINTER (Zima)
YMI

2003

A GUARD OF THE PAST (Stra¿nik minionego czasu)
ANABIOSIS (Anabioza)
Barber(Fryzjer)
Body (Ciało)
Cage(Klatka)
Concerto(Koncert)
DISTANT LIGHTS (Lichter)
LET’S MAKE OURSELVES A GRANDCHILD (Zrobmy sobie wnuka)
MNEMOSYNE
MUSIC – WOJCIECH KILAR (Muzyka – Wojciech Kilar)
MY TOWN (Moje miasto)
PORNOGRAPHY (Pornografia)
SUCCESS (Sukces)
SUPERPRODUCTION (Superprodukcja)
SYMMETRY (Symetria)
T-REX
The ENGLISH LESSON (Lekcja angielskiego)
The HAT (Kapelusz)
The WOODSTOCK STOP (Przystanek Woodstock – najglośniejszy film polski)
THIS VERY MOMENT (Milchwald)
TOMORROW’S WEATHER (Pogoda na jutro)
TORN (Zerwany)
TOUCH ME (Dotknij mnie)
UBU THE KING (Ubu Król)
WARSAW (Warszawa)
WHEN THE SUN WAS GOD – AN ANCIENT TALE (Stara baśn. Kiedy słońce było Bogiem)
ZHOOREK (Żurek)

2002

ANGEL IN CRACOW (Anioł w Krakowie)
CHOPIN. DESIRE FOR LOVE (Chopin. Pragnienie miłości)
DAY OF THE WACKO (Dzień Świra)
E=mc2
EDDIE
EDEN
FEARS
HACKER
Julia Walking Home (Julia wraca do domu)
MR. VIRGIN (Jak to sie robi z dziewczynami)
NIUZ
PAS DE DEUX
REVENGE (Zemsta)
SENDLER’S LIST (Lista Sendlerowej)
SOLARIS
SQUINT YOUR EYES (Zmruż oczy)
SUPPLEMENT (Suplement)
The CATHEDRAL (Katedra)
The PIANIST (Pianista)
The STAR (Gwiazdor)
TUESDAY (Wtorek)

2001

12 DAYS OF THE WARSAW GHETTO (912 dni Getta w Warszawie)
ANGEL EYES
ANGELUS
BACK AND FORTH (Tam i z powrotem)
CHAMELEON (Kameleon)
EDGES OF THE LORD (Boże Skrawki)
HI TERESKA (Cześć Tereska)
Like Father Like Son (W kogo ja się wrodziłem)
LOUDER THAN BOMBS (Glośniej od bomb)
LOVE LETTERS (Listy miłosne)
QUO VADIS
REQUIEM
SHOT IN THE HEART
SIX DAYS (Sześć dni strusia)
STATION (Stacja)
The Life HAS A MEANING (Że zycie ma sens)
The SPRING TO COME (Przedwiośnie)
Weiser

2000

Arkadius – Wild Orchid Dreams
AWAY FROM THE WINDOW (Daleko od okna)
BELLISSIMA
CONDEMNATION OF FRANCISZEK KLOS (Wyrok na Franciszka Klosa)
EGOISTS (Egoiści)
GUYS DON’T CRY (Chłopaki nie placzą)
Life as a Fatal Illness Sexually Transmitted (Życie jako śmiertelna choroba pryenoszona drogą płciową)
Pay It Forward
Reed Dance (Taniec trzcin)
The Big Animal (Duże zwierze)
The Cardinal (Prymas)
The Sisyphean Labors (Syzyfowe prace)
Yellow Scarf (Żolty szalik)

1999

A Week in the Life of a Man (Tydzien z życia mężczyzny)
Amok
Captaine’s Daughter (Russkij Bunt)
Daughters of Luck (Córy szczęścia)
Like a Drug (Jak narkotyk)
My Dear Angelica (Moja Angelika)
Lucky Shot (Fuks)
Operation Samum (Operacja “Samum”)
Operation Goat (Operacja “Koza”)
Pan Tadeusz
The Debt (Dług)
The Last Mission (Ostatnia misja)
Two Kilers (Kilerów dwóch)
With Fire and Sword (Ogniem i mieczem)

1998

Demons of War (Demony wojny w/g Goi)
History of the Movies in Popielawy (Historia kina w Popielawach)
Nothing (Nic)

1997

An Air So Pure (Un Air Si Pur)
Kiler
Our God’s Brother
The Trap (Pułapka)

1995

Conversation with Krzysztof Kieslowski
De Aegypto
Temptation (Pokuszenie)
The Passion (Pasja)

1994

Death as a Slice of Bread (Śmierć jako kromka chleba)
Three Colors – Red (Trzy colory: czerwony)
Three Colors – White (Trzy colory: biały)

1993

Three Colors – Blue (Trzy kolory: niebieski)

1991

Impromptu
The Double Life of Veronique (Podwójne życie Veroniki)

1990

Farewell to Autumn (Pożegnanie jesieni)
Korczak
State of the Fear (Stan strachu)

1988

A Short Film about Killing (Krótki film o zabijaniu)
A Short Film about Love (Krótki film o miłości)

1987

Hero of the Year (Bohater roku)

1985

Bodensee (Jezioro Bodeńskie)
The Baritone (Baryton)

1984

Siegfried (Zygfryd)
The Year of the Quiet Sun (Rok spokojnego słońca)

1983

Academy of Mr. Blot (Akademia Pana Kleksa)
Austeria

1982

Valley of the Issa (Dolina Issy)

1981

Man of Iron (Człowiek z żelaza)
The War of the Worlds (Wojna światów)

1980

Railway Station (Dworzec)
Talking Heads (Gadające głowy)
The Orchestra Conductor (Dyrygent)

1979

Camera Buff (Amator)
The Shadow Line (Smuga cienia)
The Young Ladies of Wilko (Panny z Wilka)

1978

A Room Overlooking the Sea (Pokój z widokiem na morze)
Death of a President (Smierć prezydenta)
Seven Women of Different Ages (Siedem kobiet w rożnym wieku)
Top Dog (Wodzirej)
Without Anesthesia (Bez znieczulenia)

1977

From a Night Porter’s Point of View (Z punktu widzenia nocnego portiera)
Hospital (Szpital)
Man of Marble (Człowiek z marmuru)

1974

The Promised Land (Ziemia obiecana)
X-Ray (Prześwietlenie)

1973

Bricklayer (Murarz)
The Hour-Glass Sanatorium (Sanatorium pod klepsydrą)
The Peasants (Chłopi)
The Wedding (Wesele)

1972

Between Wroclaw and Zielona Gora (Między Wrocławiem a Zieloną Górą)
Refrain (Refren)
The Principles of Safety and Hygiene in a Copper Mine (Podstawy BHP w kopalni miedzi)
Workers 1971 – Nothing about Us without Us (Robotnicy 1971 – Nic o nas bez nas)

1971

Before the Rally (Przed rajdem)

1970

A Trip Down the River (Rejs)
Factory (Fabryka)
I was a Soldier (Byłem żolnierzem)
The Birchwood (Brzezina)

1969

Everything for Sale (Wszystko na sprzedaż)
Hunting Flies (Polowanie na muchy)

1968

From the City of Lodz (Z miasta Łodzi)
Roly Poly (Przekładaniec)

1967

Concert of Requests (Koncert życzeń)
The Life of Matthew (Żywot Mateusza)

1966

Pharaoh (Faraon)
The Office (Urząd)
The Tram (Tramwaj)

1961

Samson

1960

The Teutonic Knights (Krzyżacy)

1959

Lotna
The Night Train (Pociąg)

1958

Ashes and Diamonds (Popiól i diament)

1957

Heroism (Eroica)

1945

A Song to Remember

1943

Madame Curie